PDB-registratorer

Den här listan visar vilka som är ansvariga för registrering i PDB. Om du tror att något är felaktigt med din registrering, eller du inte blivit registrerad alls kan du vända dig till någon av registratorerna för din institution eller avdelning som finns listade här. Studenter skall dock vända sig till Helpdesk i huvudbiblioteket eller i SAGA-huset på Lindholmen.

PDB-registratorer 2023-01-26T13:14:59
Inst./AvdelningNamnTelefonMejl
Admissions and DegreesEmelie Utbult+46317725761emelie.utbult@chalmers.se
Admissions and DegreesMaxim Anderssonmaxim.andersson@chalmers.se
Architecture and Built Environment (ASAM)Ellinor Samuelsson+46317723213, +46729864731ellinor.samuelsson@chalmers.se
Architecture and Built Environment (ASAM)Gunnel Olsson+46317726344gunnel.olsson@chalmers.se
Architecture and Civil Engineering (ACE)Aneta Smilevska+46317722337aneta.smilevska@chalmers.se
Architecture and Civil Engineering (ACE)Susanne Pettersson+46317726102susanne.pettersson@chalmers.se
Architecture and Civil Engineering (ACE)Julia Godborg+46317724119julia.godborg@chalmers.se
Architecture and Civil Engineering (ACE)Ingrid Engström+46317725491ingrid.engstrom@chalmers.se
Architecture and Civil Engineering (ACE)Jennie Bergqvist+46317728125jennie.bergqvist@chalmers.se
Architecture and Civil Engineering (ACE)Gunnel Berggren+46317721930gunnel.berggren@chalmers.se
Architecture and Civil Engineering (ACE)Sara Barkman Wreder+46317725940sara.wreder@chalmers.se
C3SE (C3SE)Mikael Öhman+46317723191mikael.ohman@chalmers.se
C3SE (C3SE)Mathias Lindberg+46317723059mathlin@chalmers.se
CHAIRMichael Morin+46317722496michael.morin@chalmers.se
CHAIRFatima Hersi+46317726065fatima.hersi@chalmers.se
CHAIRCecilia Bjursell+46317724969cecilia.bjursell@chalmers.se
Chalmersfastigheter ABHelena Nakamurahelnak@chalmers.se
Chalmersfastigheter ABViktor Glinski+46317726218viktor.glinski@chalmersfastigheter.se
Chalmers Operations SupportAnabel Persson+46317725977anabel@chalmers.se
Chalmers Operations SupportPetra Melander+46317728006petra.melander@chalmers.se
Chalmers Operations SupportAslan Akbas+46317722811aslan.akbas@chalmers.se
Chalmers studentkårRoger Nordman+46317723905rogern@chalmers.se
Chalmers studentkårMikael Gyllenhammar+46 7 08381464mikgyl@chalmers.se
Chalmers studentkårPeter Alehammar+46317723907peter.alehammar@chalmersstudentkar.se
Chalmers Ventures ABViktor Brunnegårdviktor@chalmersventures.se
Chemistry and Chemical EngineeringJohanna Spång+46317721279johanna.spang@chalmers.se
Chemistry and Chemical EngineeringGunilla Saethe+46317723042gunilla.saethe@chalmers.se
Chemistry and Chemical EngineeringLotta Pettersson+46317722776lotta.pettersson@chalmers.se
Chemistry and Chemical EngineeringAnna Oskarsson+46317726729anna.oskarsson@chalmers.se
Chemistry and Chemical EngineeringSandra Nayeri+46317722867sandra.nayeri@chalmers.se
Chemistry and Chemical EngineeringFrida Andersson+46317723400frida.andersson@chalmers.se
Communication and Learning in Science (CLS)Ann-Kristin Årman+46317723732ann-kristin.arman@chalmers.se
Communication and Learning in Science (CLS)Lari Kovanen+46317723798lari.kovanen@chalmers.se
Communication and Learning in Science (CLS)Peter Hansson+46317723873peter.hansson@chalmers.se
Communication and Learning in Science (CLS)Anna Bolling+46317722759anna.bolling@chalmers.se
Communication and Learning in Science (CLS)Paula Arhanto+46317721187paula.arhanto@chalmers.se
Computer Science and Engineering (CSE)Lars Norén+46317721676larsn@chalmers.se
Computer Science and Engineering (CSE)Monica Månhammar+46317721677monica.manhammar@chalmers.se
Computer Science and Engineering (CSE)Michael Morin+46317722496michael.morin@chalmers.se
Computer Science and Engineering (CSE)Arne Linde+46317721683arne@chalmers.se
Computer Science and Engineering (CSE)Lotta Kegel+46317721693kegel@chalmers.se
Computer Science and Engineering (CSE)Emelie Holmeros+46317721657emelie.holmeros@cse.gu.se
Computer Science and Engineering (CSE)Fatima Hersi+46317726065fatima.hersi@chalmers.se
Computer Science and Engineering (CSE)Valentina Grgic+46317724162valentina.grgic@chalmers.se
Computer Science and Engineering (CSE)Anna Engkvist+46317726471anna.engkvist@chalmers.se
Computer Science and Engineering (CSE)Rebecca Cyren+46317721090rebecca.cyren@chalmers.se
Computer Science and Engineering (CSE)Cecilia Bjursell+46317724969cecilia.bjursell@chalmers.se
Digital Twin Cities Centre (DTCC)Pernilla Junedahl+46317726388pernilla.junedahl@chalmers.se
Electric, Computer, IT and Industrial Engineering (EDITI)Ellinor Samuelsson+46317723213, +46729864731ellinor.samuelsson@chalmers.se
Electric, Computer, IT and Industrial Engineering (EDITI)Gunnel Olsson+46317726344gunnel.olsson@chalmers.se
Electrical Engineering (E2)Daniela Saoska+46317725835daniela.saoska@chalmers.se
Electrical Engineering (E2)Ann-Christine Lindbom+46317721583ann-christine.lindbom@chalmers.se
Electrical Engineering (E2)Christine Johansson+46317722140christine.johansson@chalmers.se
Electrical Engineering (E2)Annie Grundevik+46317721622annie.grundevik@chalmers.se
Electrical Engineering (E2)Natasha Adler Grønbech+46317723726natasha.adler-gronbech@chalmers.se
Energy TechnologyMarie Iwanow+46317721191marie.iwanow@chalmers.se
Externa organisationer och företagAidin Fanni+46317726602aidin.fanni@chalmers.se
Gothenburg Centre for Sustainable DevelopmentBettina Sommarstormbettinas@chalmers.se
Gothenburg Centre for Sustainable DevelopmentGolsa Nouri Hosseinigolsa@chalmers.se
Gothenburg Centre for Sustainable DevelopmentBjörn Magnusson+46 3 17861313bjorn.magnusson@chalmers.se
Gothenburg Centre for Sustainable DevelopmentAmalia Björnegran+46766181420amaliabj@chalmers.se
Gothenburg Centre for Sustainable DevelopmentCecilia Bjursell+46317724969cecilia.bjursell@chalmers.se
Göteborgs universitetMichael Morin+46317722496michael.morin@chalmers.se
HR OfficeVictoria Persson+46317722150victoria.persson@chalmers.se
Industrial and Materials Science (IMS)Charlott Ågren+46317721233charlott.agren@chalmers.se
Industrial and Materials Science (IMS)Jessica Twedmark+46317726340jessica.twedmark@chalmers.se
Industrial and Materials Science (IMS)Roger Sagdahl+46317721249roger.sagdahl@chalmers.se
Industrial and Materials Science (IMS)Hanije Safakar+46317726427hanije@chalmers.se
Industrial and Materials Science (IMS)Kate Larsson+46317721337kate.larsson@chalmers.se
Industrial and Materials Science (IMS)Christina Haglund+46317723128christina.haglund@chalmers.se
Industrial and Materials Science (IMS)Lena Bendrioua+46317723641lena.bendrioua@chalmers.se
Institution of Chemistry at Gothenburg UniversityJürgen Gräfenstein+46 3 17869016jurgen@chem.gu.se
Institution of physics at Gothenburg UniversityBea Tensfeldt+46 3 17869133bea.tensfeldt@physics.gu.se
Institution of physics at Gothenburg UniversityCarolina Svensson+46 7 02700750carolina.svensson@physics.gu.se
Institution of physics at Gothenburg UniversityAnders Schenström+46317869133anders.schenstrom@physics.gu.se
Institution of physics at Gothenburg UniversityVictoria Ringstedt+46 3 17869154victoria.ringstedt@physics.gu.se
Institution of physics at Gothenburg UniversityLukas Jonssonlukas.jonsson@physics.gu.se
Institution of physics at Gothenburg UniversityHanna Edblomhanna.edblom@physics.gu.se
Institution of physics at Gothenburg UniversityElin Bergströmelin.bergstrom@physics.gu.se
IT System and Services (ITA)Chantal Markusen+46317721197chantal.markusen@chalmers.se
LIFE Operations SupportAnne-Lise Kramer+46317726944anne-lise.kramer@chalmers.se
LIFE Operations SupportAnne-Lise Kramer+46317726944anne-lise.kramer@chalmers.se
Life Sciences (BIO)Gunilla Karlsson+46317726946gunilla.karlsson@chalmers.se
Life Sciences (BIO)Jenny Hörlyk+46317726974jenny.horlyk@chalmers.se
Life Sciences (BIO)Mia Gartner+46317726501mia.gartner@chalmers.se
Life Sciences (BIO)Gunilla Bankel Andersson+46317726525gunilla.bankel.andersson@chalmers.se
Mathematical Sciences (MV)Marie Kühn+46317724995kuhn@chalmers.se
Mathematical Sciences (MV)Pernilla Junedahl+46317726388pernilla.junedahl@chalmers.se
Mathematical Sciences (MV)Liselotte Fernström+46317723502lottaf@chalmers.se
Mathematical Sciences (MV)Elisabeth Eriksson+46317723593elisabeth.eriksson@chalmers.se
MC2 Operations SupportSusannah Carlsson+46317721897susannah.carlsson@chalmers.se
Mechanical Engineering, Mechatronics and Automation, Design along with Shipping and Marine Engineering (MATS)Lillemor Simonson+46317722536lillemor.simonson@chalmers.se
Mechanical Engineering, Mechatronics and Automation, Design along with Shipping and Marine Engineering (MATS)Ellinor Samuelsson+46317723213, +46729864731ellinor.samuelsson@chalmers.se
Mechanical Engineering, Mechatronics and Automation, Design along with Shipping and Marine Engineering (MATS)Gunnel Olsson+46317726344gunnel.olsson@chalmers.se
Mechanics and Maritime Sciences (M2)Britta Ågren+46317723695britta.agren@chalmers.se
Mechanics and Maritime Sciences (M2)Lars Telestam+46317722619lars.telestam@chalmers.se
Mechanics and Maritime Sciences (M2)Elenor Norberg+46317723786elenor.norberg@chalmers.se
Mechanics and Maritime Sciences (M2)Maria Lindbom+46317723787maria.lindbom@chalmers.se
Mechanics and Maritime Sciences (M2)Sofia Larsson+46317723831sofia.larsson@chalmers.se
Mechanics and Maritime Sciences (M2)Sofie Halldén+46317721840sofie.hallden@chalmers.se
Mechanics and Maritime Sciences (M2)Petra Gustafsson+46317723651petra.gustafsson@chalmers.se
Mechanics and Maritime Sciences (M2)Melina Glad+46317726854melina.glad@chalmers.se
Mechanics and Maritime Sciences (M2)Åsa Eriksson+46317726508asa.eriksson@chalmers.se
Mechanics and Maritime Sciences (M2)Pernilla Appelgren Johansson+46317721500pernilla.appelgren@chalmers.se
Microtechnology and Nanoscience (MC2)Debora Perlheden+46317721878debora.perlheden@chalmers.se
Microtechnology and Nanoscience (MC2)Annika Holtringer+46317725941annika.holtringer@chalmers.se
Microtechnology and Nanoscience (MC2)Linda Brånell+46317726349linda.branell@chalmers.se
Microtechnology and Nanoscience (MC2)Gunnel Berggren+46317721930gunnel.berggren@chalmers.se
MV Operations SupportFrida Zachrisson+46317725344fridaz@chalmers.se
MV Operations SupportLiselotte Fernström+46317723502lottaf@chalmers.se
Payroll and International Mobility (LRS)Aneta Smilevska+46317722337aneta.smilevska@chalmers.se
Physics, Chemistry and Biological Engineering along with Mathematics and Engineering Preparatory Year (KFM)Ellinor Samuelsson+46317723213, +46729864731ellinor.samuelsson@chalmers.se
Physics, Chemistry and Biological Engineering along with Mathematics and Engineering Preparatory Year (KFM)Gunnel Olsson+46317726344gunnel.olsson@chalmers.se
Physics (F)Anne Seilonen+46317723374anne.seilonen@chalmers.se
Physics (F)Annelie Lycklund+46317723257lycklund@chalmers.se
Physics (F)Anna Lindqvist+46317723290anna.lindqvist@chalmers.se
Physics (F)Lovisa Hansson+46317723205lovisa.hansson@chalmers.se
Space, Earth and Environment (SEE)Paulina Sjögren+46317721579paulina.sjogren@chalmers.se
Space, Earth and Environment (SEE)Jasmine Nilsson+46317721498jasmine.nilsson@chalmers.se
Space, Earth and Environment (SEE)Angelica Linnehav+46317721210angelica.linnehav@chalmers.se
Space, Earth and Environment (SEE)Pia Johansson+46317725711pia.johansson@chalmers.se
Space, Earth and Environment (SEE)Marie Iwanow+46317721191marie.iwanow@chalmers.se
Space, Earth and Environment (SEE)Cristina Hansson+46317723738cristina.hansson@chalmers.se
SSPA Sweden ABKicki Lind+46317729136kicki@chalmers.se
Student and Education OfficeEllinor Samuelsson+46317723213, +46729864731ellinor.samuelsson@chalmers.se
Student and Education OfficeAnn-Marie Endresen+46317722580ann-marie.endresen@chalmers.se
Study administration and systems managementEmilio Suarez Ardiles+46317726788ardiles@chalmers.se
Study administration and systems managementValentina Naumovska+46317721935valentina.naumovska@chalmers.se
Technology Management and Economics (TME)Paula Wiberg+46317726595paula.wiberg@chalmers.se
Technology Management and Economics (TME)Jenny Weijland+46317725343jenny.weijland@chalmers.se
Technology Management and Economics (TME)Ann-Sofie Ullenius+46317726945ann-sofie.ullenius@chalmers.se
Technology Management and Economics (TME)Jenny Taghvai+46317721341jenny.taghvai@chalmers.se
Technology Management and Economics (TME)Stina Hallman+46317724642stina.hallman@chalmers.se
Vehicle and Traffic Safety Centre at Chalmers (SAFER)Erik Svanberg+46 7 61882700erik.svanberg@chalmers.se


Time Machine